Jak wybrać płytki podłogowe i ścienne

ceramika LimoneWybierając płytki do kuchni lub łazienki kierujemy się głownie względami estetycznymi. Ciekawa kolorystyka, faktura i już wyobrażamy sobie naszą piękną łazienkę lub kuchnię. Owszem, to bardzo ważne kryterium, ale nie powinno być jedynym i dominującym.

Jeśli chcemy być przez wiele lat zadowoleni z dokonanego wyboru, to powinniśmy uwzględnić również inne kryteria:

  • klasę jakości – klasa I oznacza, że wszystkie płytki spełniają parametry wzorca, w klasach II i III pojedyncze płytki mogą odbiegać od wzorcowych parametrów,
  • klasa ścieralności – do wyboru od I do V; im klasa wyższa, tym ścieralność płytek niższa,
  • nasiąkliwość – ten parametr mówi o odporności płytek na wilgoć i mróz; płytki oznaczone symbolami AI i BI są mrozoodporne,
  • antypoślizgowość – oznaczona symbolami od R9 do R13; do mieszkania wystarczą R9 i R10.

Tylko dobierając płytki według tych wskaźników będziemy pewni, że będą się ładnie prezentować, a ich utrzymanie w czystości nie będzie zajmować wiele czasu.

Wybierając płytki należy zwrócić uwagę, czy producent oferuje listwę dekoracyjną i cokół. To drobne elementy wieńczące dzieło.

Oferta rynku
Na rynku dostępnych jest bardzo dużo kolekcji płytek zarówno producentów polskich, jak i zagranicznych. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim wzornictwem. Jakość oferowanych produktów jest porównywalna. Różnice dotyczą także cen. Zdecydowanie dobrze prezentuje się tu firma Ceramika Limone z ciekawą ofertą płytek gresowych drewnopodobnych. Najdroższe są płytki producentów zagranicznych. Dokonując wyboru należy wybierać produkt, który najlepiej spełnia relacje ceny do jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *