Zanim wybierzesz płytki…

płytki ścienneWykończenie wnętrza to nie lada zadanie i kiedy ktoś staje przed tym trudnym wyborem jaki materiał czy dekorację wybrać to z pewnością powinien dobrze poznać ten rynek.

Najważniejszy efekt
Chociażby w takiej kwestii jak płytki ścienne (zobacz tutaj) jest dzisiaj tak duży wybór różnego rodzaju, a także kształtów i wielkości, że czasami po prostu trudno się zdecydować. Przede wszystkim powinno się jednak brać pod uwagę to, gdzie mają być one położone, jaki efekt ma zostać uzyskany i jaki jest budżet na tego typu potrzeby. Warto skorzystać z rad specjalistów, którzy doradzą co będzie najlepsze.

Jest wiele rodzajów
Zwykle wybierać można spośród kilku rodzajów płytek. Najczęściej jest to glazura czyli inaczej płytki fajansowe, które wykorzystuje się do kładzenia właśnie na ściany oraz do obudowy urządzeń sanitarnych. Ich powierzchnia to szkliwo. Gres porcelanowy z kolei mogą imitować drewno oraz kamień. Są odporne na złamania, ale podatne na plamy oraz uderzenia powodujące odpryski. Natomiast terakota, która zwykle znajduje się na podłodze, ale także na ścianach, wyrabiana jest z oczyszczonej, drobnoziarnistej gliny.

Szukając idealnych dla siebie płytek ściennych pamiętać należy o tym, aby dokładnie poznać ich charakterystykę oraz wytrzymałość. Względy estetyczne powinny raczej znaleźć się na drugim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *