Popularność płytek patchworkowych

patchwork w lazienceWśród trendów obowiązujących dziś w aranżacji wnętrz płytki patchwork z pewnością należą  do najciekawszych. Stają się również coraz bardziej popularne. Wystarczy w jedną z wyszukiwarek wpisać hasło „płytki patchworkowe”, a na ekranie pojawi się prawdziwy kolaż barw i wzorów.

Płytki tego typu powstały w nawiązaniu do bardzo starej techniki łączenia skrawków tkanin o różnych kolorach oraz wzorach. Można w ten sposób stworzyć fantastyczne, wielobarwne mozaiki. Patchwork, który zrodził się w chłodnej Anglii, w postaci płytek wnosi do pomieszczeń klimat orientu oraz ciepłych krajów Europy południowej. W dosyć zachowawczych i, co tu dużo mówić, nudnych do tej pory polskich mieszkaniach i domach może stanowić prawdziwy przełom i zastrzyk soczystych barw oraz ciekawych wzorów.

Płytki patchwork z pewnością dominują we wnętrzu. Trzeba więc zachować pewną ostrożność w ich wykorzystaniu. Oczywiście można nimi wyłożyć całą ścianę czy podłogę, pod warunkiem, że pozostałe elementy pomieszczenia będą stonowane i minimalistyczne w swoim charakterze. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie płytek tego typu jedynie na pewnych fragmentach ścian, na przykład między szafkami, a blatem kuchennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *